Kosz wiklinowy to przytulne legowisko dla twojego pupila, w którym będzie czuł się jak we własnym domku. 🙂 To doskonały wybór dla zwierzaka nie tylko ze względu na wygodę, ale także bezpieczeństwo, dobrą wentylację, estetykę i trwałość. Oprócz wymienionych zalet kosz ma jeszcze jedną – pasuje do każdego pomieszczenia w domu. W miarę upływu czasu i regularnego użytkowania kosz może ulec zużyciu, dlatego warto o niego zadbać i odpowiednio odświeżyć. Zobacz, jakie to proste!


Jeśli chcesz w prosty sposób odnowić kosz wiklinowy i przywrócić mu świeży wygląd, pomaluj go na nowy kolor. Możesz też wymienić uszkodzone elementy lub dodać ozdobne detale. W legowisku warto także zmienić poduszkę na nową, miękką i wygodną, aby zapewnić zwierzakowi przyjemne miejsce do odpoczynku. Na powierzchni starego kosza może gromadzić się kurz, brud, roztocza i inne alergeny szkodliwe dla czworonoga – odnawianie to okazja do dokładnego wyczyszczenia i usunięcia zanieczyszczeń.

Do przeprowadzenia naszej metamorfozy użyliśmy tylko jednego produktu – farby do renowacji z oferty Jeger. Doskonale sobie poradziła z tym zadaniem, ponieważ jest bardzo wytrzymała i nadaje się do wszelkiego rodzaju powierzchni, a dzięki specjalnej formule „2w1” nie wymaga stosowania podkładów.

To Ci się przyda.
To Ci się przyda.
Dokładnie wyczyść wiklinę.
Dokładnie wyczyść wiklinę.
Odtłuść powierzchnię przed malowaniem.
Odtłuść powierzchnię przed malowaniem.

To ci się przyda

Zanim rozpoczniesz pracę nad odświeżaniem kosza, przygotuj swoje miejsce pracy. Przykryj podłoże starymi kartonami lub folią, aby nie zachlapać farbą powierzchni roboczej.

Farba do renowacji, kolor Biały
– Pistolet lakierniczy
– Benzyna ekstrakcyjna
– Moskitiera

Przed malowaniem wymieszaj dokładnie farbę.
Przed malowaniem wymieszaj dokładnie farbę.
Maluj pistoletem lakierniczym.
Maluj pistoletem lakierniczym.
Pomaluj kosz dwiema warstwami Farby do renowacji Jeger.
Pomaluj kosz dwiema warstwami Farby do renowacji Jeger.

Wyczyść wiklinę

Odnawianie zacznij od dokładnego wyczyszczenia wikliny. Następnie odtłuść powierzchnię benzyną ekstrakcyjną. Kosz powinien być starannie oczyszczony i suchy.

Efekt końcowy 1.
Efekt końcowy 1.
Efekt końcowy 2.
Efekt końcowy 2.
Efekt końcowy 3.
Efekt końcowy 3.

Przygotuj farbę do aplikacji pistoletem lakierniczym

Przed malowaniem dokładnie wymieszaj farbę w celu uzyskania jednolitej, kremowej konsystencji. Następnie w oddzielnym pojemniku przecedź ją przez moskitierę. W ten sposób usuniesz drobne zanieczyszczenia i nie zapchasz dyszy pistoletu do malowania. Do oczyszczonej farby dolej zimnej wody i dokładnie wymieszaj.

Pomaluj kosz wiklinowy farbą do renowacji

Tak przygotowaną farbę wlej do pojemnika urządzenia i zacznij malować. Standardowo, tak jak przy każdej aplikacji, nanieś na powierzchnię dwie cienkie warstwy produktu. Czas schnięcia jednej warstwy to ok. 2 godziny.

Praca poszła błyskawicznie! A efekt? Kosz wygląda zupełnie jak nowy. Nasz piesek już się w nim zadomowił, a zareagował Twój zwierzak? 🙂