Czy twój kot uwielbia drapać meble, dywany, a nawet twoje ulubione ubrania? 😉 Mamy dla ciebie świetny pomysł! Stwórz samodzielnie drapak dla kota z wykorzystaniem niepotrzebnego dywanu i starych ramek. W ten sposób zadbasz o potrzeby swojego kota w kreatywny sposób i jednocześnie dodasz uroku twojemu wnętrzu.


Ach te koty! Są urocze, a ich obecność poprawia nam humor i za to właśnie je uwielbiamy! Ale… mają też w sobie wrodzoną potrzebę drapania. Wprawdzie pomaga im to w utrzymaniu zdrowych pazurów i mięśni, jednak nie jest już tak dobre dla wyglądu twojego mieszkania. 😉 Dlatego zadbaj o drapak – to idealne miejsce do wykonywania tej ważnej, kociej aktywności.

To Ci się przyda.
To Ci się przyda.
Przeszlifuj ramki.
Przeszlifuj ramki.
Użyj papieru ściernego.
Użyj papieru ściernego.

Zrobienie własnego drapaka to znacznie tańsza opcja niż zakup gotowego produktu. Możesz wykorzystać dostępne materiały, takie jak stary dywan i ramki i zaoszczędzić sporo pieniędzy, jednocześnie dostarczając swojemu kotu satysfakcję z drapania. To także doskonały sposób na recykling i dbanie o środowisko. Dając drugie życie tym materiałom, przyczyniasz się do zrównoważonego rozwoju i redukcji odpadów. Razem z nami wykonasz drapak samodzielnie krok po kroku. Koniecznie użyj farb kredowych Jeger w sprayu – są stworzone do tego typu DIY! 🙂

Odpyl i odtłuść powierzchnię przed malowaniem.
Odpyl i odtłuść powierzchnię przed malowaniem.
Farba kredowa Chalky Style Jeger.
Farba kredowa Chalky Style Jeger.
Farba kredowa Chalky Jeger  Style.
Farba kredowa Chalky Jeger Style.

To ci się przyda

– Farba kredowa w sprayu Chalky Style, kolor Geranium
– Farba kredowa w sprayu Chalky Style, kolor Lilia
– Farba kredowa w sprayu Chalky Style, kolor Hortensja
– Stare ramki
– Stary dywan
– Papiery ścierne o gradacji 120-320
– Benzyna ekstrakcyjna
– Taśma dwustronna

Wytnij dywan.
Wytnij dywan.
Użyj szablonu.
Użyj szablonu.
Przyklej taśmą dwustronną.
Przyklej taśmą dwustronną.

Krok 1. Przygotuj ramki do malowania

Pracę zacznij od przeszlifowania ramek. Do tego celu użyj papierów ściernych o gradacji 120-320. Całość dokładnie odpyl i odtłuść benzyną ekstrakcyjną.

Efekt końcowy 1.
Efekt końcowy 1.
Efekt końcowy 2.
Efekt końcowy 2.
Efekt końcowy 3.
Efekt końcowy 3.

Krok 2. Pomaluj ramki farbami kredowymi Chalky Style

Na poszczególne ramki nanieś po kolei wybrane kolory farb kredowych Chalky Style z oferty Jeger. Możesz zacząć od barwy Geranium – na powierzchnię ramki nanieś dwie cienkie warstwy farby. Tak samo postępuj z aplikacją każdego kolejnego koloru.

Krok 3. Wytnij dywan

W międzyczasie, kiedy ramki schną, możesz przejść do wykonania kolejnego kroku, czyli wycięcia dywanu. Następnie za pomocą taśmy dwustronnej przymocuj dywan do pleców ramki. Na koniec zamontuj każdy z drapaków na ścianie i to wszystko!