Tym razem na nasz warsztat trafił wyjątkowy okaz vintage – klasyczny, drewniany niciak. Poręczna drewniana skrzyneczka jest idealna do przechowywania przyborów i akcesoriów do szycia, szydełkowania i haftowania, ale tak naprawdę możesz w niej ukryć, co tylko chcesz.;) Taki gadżet może wyglądać naprawdę pięknie, jeśli odpowiednio go odnowisz. Możesz to zrobić zupełnie samodzielnie, sprawdź jakie to proste!


Renowacja starych mebli to świetna przygoda – na twoich oczach wybrany przedmiot otrzymuje nowy wygląd i drugie życie. Zastanawiasz się, gdzie szukać starych mebli i klimatycznych akcesoriów? W pierwszej kolejności zajrzyj na strych dziadków, zacznij odwiedzać pchle targi i komisy meblowe. Dobrym pomysłem jest także śledzenie ogłoszeń w serwisach sprzedażowych – przekonasz się, że można tam upolować prawdziwe perełki.

Nasz niciak jest wykonany z drewna, a jego wieczko zdobi piękny folkowy dekor. Dlatego też nie chcieliśmy diametralnie zmieniać jego wyglądu, a jedynie przywrócić naturalny wygląd drewnu. Doskonały efekt uzyskaliśmy dzięki zastosowaniu Lakierobejcy Natur – bardzo wytrzymałej, dekoracyjnej i ochronnej farbie do wszelkiego rodzaju powierzchni drewnianych. Jeśli jednak drewno ma duże ubytki może się okazać, że jedynym rozwiązaniem, aby je skutecznie ukryć, będzie malowanie.

To Ci się przyda.
To Ci się przyda.
Rozkręć wszystkie elementy.
Rozkręć wszystkie elementy.
Oczyść drewno.
Oczyść drewno.

To ci się przyda

Lakierobejca Natur nr 9
– Papiery ścierne o gradacji: 100-320
– Benzyna ekstrakcyjna
– Mały pędzelek
– Ściereczka z mikrofibry

Lakierobejca Jeger.
Lakierobejca Jeger.
Maluj pędzelkiem.
Maluj pędzelkiem.
Pomaluj dwa razy.
Pomaluj dwa razy.

Krok 1. Przygotuj przedmiot do renowacji

Metamorfozę zacznij od rozkręcenia wszystkich możliwych elementów – to ułatwi ci usunięcie starej powłoki z powierzchni przedmiotu.

Nadmiar produktu usuń ściereczką.
Nadmiar produktu usuń ściereczką.
Efekt końcowy 1.
Efekt końcowy 1.
Efekt końcowy 2.
Efekt końcowy 2.

Krok 2. Dokładnie oczyść powierzchnię

Teraz możesz przejść do kolejnego kroku: szlifowania powierzchni. Do tego celu przydadzą ci się papiery ścierne o gradacji 100-320. Wygładzoną powierzchnię dokładnie odpyl i odtłuść używając benzyny ekstrakcyjnej.

Krok 3. Pomaluj niciak Lakierobejcą Natur

Kiedy drewniana powierzchnia jest już odpowiednio oczyszczona, czas na malowanie! Przy pomocy małego pędzelka nanieś na drewno dwie cienkie warstwy Lakierobejcy Natur. Nadmiar produktu usuń miękką ściereczką z mikrofibry. Czas schnięcia jednej warstwy to ok. 2 godziny.