Czy masz swój sposób na ręczniki w łazience? Jeśli klasyczne łazienkowe wieszaki już ci nie wystarczają i musisz suszyć ręczniki na wannie, kaloryferze lub kabinie prysznicowej, mamy dla ciebie super #tip. Funkcjonalny i designerski stojak na ręczniki załatwi ten problem. 😉 Na pewno widziałeś/aś podobny w sklepach z meblami i internecie – konstrukcja drabinki pozwala idealnie rozłożyć i wysuszyć wilgotne ręczniki. Niestety ten gadżet nie należy do najtańszych, zwłaszcza, jeśli cenisz sobie naturalne materiały, jak np. drewno. Ale nic straconego, bo z nami wykonasz ten stojak samodzielnie! Do dzieła!


Drabinka jest bardzo praktyczna – zapewnia sporo miejsca na duże i małe ręczniki, a w razie potrzeby można po nie z łatwością sięgnąć. Dodatkowo przy podstawie można postawić np. buty kąpielowe lub koszyk z drobnymi akcesoriami łazienkowymi. Oprócz funkcjonalnych aspektów, zwróć także uwagę na jej wygląd – oszczędna forma, brak zdobień i ukośna, drewniana konstrukcja sprawia, że pięknie i oryginalnie prezentuje się we wnętrzu. Dlatego nie musisz ograniczać się tylko do łazienki. 😉 W pokoju także świetnie się sprawdzi jako wieszak na niewielkie elementy garderoby czy akcesoria. A jego wykonanie? Co tu dużo mówić, jest naprawdę proste – przekonaj się sam/a!

To Ci się przyda.
To Ci się przyda.
Kantówkę przetrzyj papierem ścernym.
Kantówkę przetrzyj papierem ścernym.
Wywierć otwory w kantówce.
Wywierć otwory w kantówce.

To ci się przyda

Wszystkie produkty i akcesoria, które przydadzą ci się podczas pracy, zgromadź w jedno miejsce. Będziesz mieć wszystko pod ręką.

• Kantówka strugana
Lakierobejca Charm, kolor Dąb rustykalny
Emalia do drewna i metalu, kolor 9000-N
• Metalowa rurka
• Wałek flock
• Ścierka z mikrofibry

Nanieś dwie warstwy Lekierobejcym Charm Jeger.
Nanieś dwie warstwy Lekierobejcym Charm Jeger.
Pomaluj metalowe rurki.
Pomaluj metalowe rurki.
Wygładź powierzchnię rurek po utwardzeniu farby.
Wygładź powierzchnię rurek po utwardzeniu farby.

Wygładź powierzchnię papierem ściernym i zrób otwory

Wcześniej dociętą kantówkę przeszlifuj papierem ściernym o gradacji 180. Odpyl i odtłuść, aby powierzchnia była czysta i sucha. Następnie za pomocą otwornicy wywierć otwory, które później posłużą za półki.

Pomaluj kątowniki.
Pomaluj kątowniki.
Połącz kantówki.
Połącz kantówki.
Zamocuj kątowniki.
Zamocuj kątowniki.

Zaaplikuj Lakierobejcę Char

Nanieś dwie cienkie warstwy Lakierobejcy Charm. Użyj ściereczki z mikrofibry. W międzyczasie, kiedy Lakierobejca się utwardza, pomaluj metalowe rurki Emalią do drewna i metalu i kątowniki, którymi później wzmocnisz konstrukcję. Wałkiem zaaplikuj dwie cienkie warstwy farby. Pomiędzy malowaniem warstw wygładź powierzchnię – możesz wykonać tę czynność tylko pod warunkiem, że farba się utwardziła.

Efekt końcowy 1.
Efekt końcowy 1.
Efekt końcowy 2.
Efekt końcowy 2.
Efekt końcowy 3.
Efekt końcowy 3.

Zmontuj wieszak

Skręć odpowiednio stelaż. Aby odpowiednio go wzmocnić, zamocuj kątownik, a następnie zamontuj wcześniej pomalowane rurki.

Gotowe! Teraz przetestuj, jak nowy wieszak sprawdza się twoim wnętrzu. 🙂