Łagodny i niezwykle sugestywny – taki jest kolor roku 2024 wybrany przez Instytut Pantone. Odzwierciedla nasze pragnienia, skłania do refleksji i otwiera furtkę do aranżacji wnętrz, które sprzyjają relaksowi i odprężeniu. Poznaj kojącą moc Peach Fuzz i odkryj, jak zaaranżować subtelny kolor brzoskwiniowy. Z czym łączyć efekty dekoracyjne i farbę? Trendy i inspiracje znajdziesz w poniższym artykule – zapraszamy do lektury!


Kolor roku 2024 Peach Fuzz – symbol bliskich relacji

Co powiesz na to, by choć na chwilę zapomnieć o sprawdzaniu newsów, wyłączyć komunikator i po prostu delektować się chwilą? Badacze amerykańskiego Instytutu Pantone kolejny raz przyjrzeli się nastrojom społecznym, które nie pozostawiają złudzeń – dziś marzymy, by nieustanne bycie on-line zamienić na prawdziwe przyjemności i odetchnąć od wirtualnego świata.

Kolor 2024 roku, czyli Peach Fuzz (13-1023), odzwierciedla nasze pragnienie bliskości i pielęgnowania więzi z najbliższymi. Odcień subtelnie balansujący pomiędzy tonacją łagodnego różu a soczystą pomarańczą kojarzy się ze skórką dojrzałej brzoskwini, która od razu przenosi nas do czasów sielskich, cudownie beztroskich wakacji.

To właśnie barwy pozwalają w pełni wyrażać siebie, swoje samopoczucie i potrzeby – dlatego w branży wnętrzarskiej wybór koloru roku zawsze budzi niemałe emocje. Nasze domy wyrażają filozofię życia, za którą kryje się znacznie więcej niż starannie dopasowane meble, akcesoria czy idealnie dobrana farba. Trendy zmieniają się jak w kalejdoskopie, czy zatem warto zaprosić Peach Fuzz do swojego wnętrza? My jesteśmy na tak!

Salon w najmodniejszym kolorze roku 2024

Peach Fuzz – znacznie więcej niż pomarańczowa farba do ścian

Dziś znacznie częściej chcemy, by garderoba, którą skompletujemy, została z nami nie na sezon, lecz na lata. I o ile ubrania w szafie jednak znacznie łatwiej jest wymienić, o tyle trendy wnętrzarskie niekiedy wymuszałyby rearanżację przestrzeni co rok. Jeśli sami lubimy zmiany – nie ma w tym nic złego. Efekty dekoracyjne Jeger pozwalają na wprowadzanie nawet drobnych modyfikacji, które odświeżą wnętrze. Małe zmiany mogą w końcu dać wielki efekt, a my ponownie zakochamy się w swoich czterech ścianach.

A co z kolorem roku Peach Fuzz? W jakich wnętrzach pomarańczowa farba do ścian lub dodatki utrzymane w tej tonacji sprawdzą się najlepiej? Magią odcienia jest jego uniwersalność, więc pokochają go zarówno maksymaliści, jak i minimaliści. Optymistyczny i zarazem łagodny Peach Fuzz to doskonały wybór, jeśli chcemy wprowadzić do domu soczysty powiew świeżości.

To barwa, która oddziałuje na niemal wszystkie zmysły – kojące doznania wzrokowe przenikają się tu z aromatem dorodnych, letnich owoców. Ogromny potencjał, który skrywa kolor roku Pantone, przekłada się na jego aranżacyjną wszechstronność. Brzoskwiniowo-pomarańczowa farba do ścian idealnie sprawdzi się w salonie i jadalni, ale nie tylko. Optymistyczna brawa doskonale zaprezentuje się również w kuchni czy sypialni, gdzie chcemy pełni energii rozpoczynać każdy dzień. Peach Fuzz to odcień stworzony również do pokoju dziecięcego – z jednej strony jego łagodność sprzyja harmonii i skupieniu podczas nauki, a z drugiej – radosna tonacja zachęca do nieskrępowanej zabawy, którą w końcu kochają i mali, i duzi.

Dodatki do salonu w kolorze roku 2024

Jaki kolor pasuje do brzoskwiniowego? Peach Fuzz i spółka

Harmonijny, łagodny, pozytywny – taki właśnie jest kolor brzoskwiniowy. Z czym łączyć ten odcień, by stworzyć unikalne wnętrze? Przede wszystkim to, jakie odcienie wybierzmy, zależy od naszych preferencji, a Peach Fuzz pozwala również na kolorystyczne szaleństwa.

Jeżeli cenimy łagodne, spokojne kompozycje, brzoskwiniowy odcień połączmy z bielą oraz odcieniami beżu. Dzięki takiej aranżacji nasze wnętrze będzie przestronne i jasne. To wybór idealny także wtedy, gdy zależy nam na optycznym powiększeniu przestrzeni. Bardzo jasne i łagodne kolory warto wzbogacić jednym lub dwoma mocniejszymi akcentami tak, by wystrój zyskał na trójwymiarowości.

Jaki kolor pasuje do brzoskwiniowego w nowoczesnym wnętrzu? Subtelne odcienie pomarańczy doskonale prezentują się w towarzystwie wytwornej szarości. Takie zestawienie wprowadza do stonowanej ponadczasowości odrobinę radosnej beztroski. Wybierając beton dekoracyjny Jeger, możemy w bardzo prosty sposób zamienić pozornie surowe wnętrze w kojącą oazę dzięki tekstyliom w brzoskwiniowym odcieniu.

Inne, równie ciekawe kolory pasujące do pomarańczowego Peach Fuzz to chociażby kojąca mięta, łagodny fiolet czy jasny błękit. Każdy, kto chciałby wprowadzić do domu odrobinę kolorystycznego szaleństwa rodem z filmów Almodovara, może połączyć Peach Fuzz z wyrazistą czerwienią, kobaltem czy butelkową zielenią.

Od razu widać, jak bardzo plastycznym odcieniem jest kolor brzoskwiniowy. Dodatki, efekty dekoracyjne czy też pomarańczowe farby do ścian w subtelnej tonacji doskonale współgrają zarówno z ciepłymi, jak i chłodnymi kolorami. Uniwersalność Peach Fuzz sprawia, że może nie tylko grać pierwsze skrzypce w aranżacji – jego subtelna natura stworzy również dyskretne tło dla wyrazistych dodatków.

Kolor brzoskwiniowy – z czym łączyć w salonie?

W jaki sposób Peach Fuzz wprowadzić do salonu? Efekty dekoracyjne Jeger to świetna alternatywa dla tradycyjnej, pomarańczowej farby. Trendy wnętrzarskie pozwalają na inspirującą zabawę i własne interpretacje koloru roku Pantone. Jeger Cristal w ciepłym odcieniu Lorenzo stworzy połyskującą taflę i sprawi, że brzoskwiniowa ściana przemieni się w centralny punkt nowoczesnego salonu.

Jeden mocny akcent sprawia, że reszta aranżacji może pozostać łagodna i subtelna – parkiet w kolorze jasnego drewna, beżowe tekstylia takie jak poduszki, miękki koc czy dywanik oraz pozostałe ściany utrzymane w białej tonacji rozjaśnią przestrzeń i harmonijnie dopełnią aranżację.

Barwa brzoskwiniowa w salonie doskonale współgra ze stylem glamour, który wcale nie musi kojarzyć się z przesadnym przepychem. Połyskujące wykończenie sprawi, że łagodny odcień zyska na wyrafinowaniu, a jednocześnie nie straci swojej optymistycznej lekkości.

Słoneczna sypialnia z Peach Fuzz

Peach Fuzz to odcień, który doskonale pasuje do sypialni, sprzyjającej relaksowi i nieskrępowanej bliskości. Pomarańczową farbę do ścian możemy zamienić na brzoskwiniowy kolor lub wybrać subtelny efekt dekoracyjny Jeger Sahara Mario, który imituje piaskowe wydmy – kojarzące się z błogim spokojem dzikich plaż.

Tekstylia nieodłącznie związane z sypialnią również warto wybierać w łagodnym kolorze brzoskwiniowym. Z czym łączyć kojący odcień? Bawełniana pościel, mięsista kapa na łóżko czy abażury lampek nocnych nawiązujące do Peach Fuzz sprawią, że w naszej sypialni – nawet w pochmurny, szary dzień – zawita słońce.

***

Peach Fuzz wymyka się utartym schematom postrzegania barw. To odcień, za którym kryją się prawdziwe emocje, potrzeba bliskości i relaksu. Dzięki łagodnej, brzoskwiniowej tonacji mamy szansę stworzyć wnętrza wypełnione błogim spokojem i radością. Czy to nie jest najlepszy pretekst, by wykorzystać jego kojącą moc również we własnym domu?