Wiosnę już czuć w powietrzu, nic więc nie stoi na przeszkodzie, aby wprowadzić ją także do domu. Tym bardziej, że pewnie, tak jak nas, rozpiera cię energia i gotowość do zmian. W końcu to świetny moment, aby pozmieniać co nieco w mieszkaniu. I wcale nie chodzi o jakieś spektakularne metamorfozy czy gruntowny remont. Zobacz, jak łatwo i szybko odświeżyć mieszkanie zmieniając kolor dodatków i akcesoriów. Wypróbuj nasze triki i poczuj się jeszcze bardziej wiosennie!


Wiosenne zmiany nie muszą wiązać się z dużymi wydatkami. Tak naprawdę wystarczy, że wykorzystasz możliwości, jakie dają otaczające cię przedmioty. Zamiast więc wyrzucać rzeczy podczas wiosennych porządków, w myśl zasady „zero waste” sprawdź, co możesz jeszcze wykorzystać. Uruchom wyobraźnię i do dzieła!

Graj w zielone - inspiracja 1.
Graj w zielone - inspiracja 1.
Graj w zielone - inspiracja 2.
Graj w zielone - inspiracja 2.
Graj w zielone - inspiracja 3.
Graj w zielone - inspiracja 3.

Graj w zielone

Nic tak nie dodaje wnętrzu energii jak żywe rośliny doniczkowe. Jeśli nie goszczą u ciebie przez cały rok, najwyższy czas to zmienić. Wybór roślin zależy tylko od ciebie, ale warto zdecydować się na takie, które także oczyszczają powietrze. Świetnie wyglądają bluszcz, monstera, geranium lub paprotka. Nie zapomnij też o ustawieniu wazonów ze świeżymi kolorowymi kwiatami jak tulipany czy żonkile. Jeśli jednak nie czujesz się najlepszym ogrodnikiem pod słońcem, możesz zacząć od czegoś prostszego, czyli hodowli świeżych ziół. Nie są wymagające w uprawie i co najważniejsze – wyglądają po prostu pięknie. Nie zapomnij o ładnych doniczkach. Jeśli twoje czasy świetności mają już dawno za sobą, wystarczy że je pomalujesz. Możesz zastosować np. farbę tablicową Jeger, która oprócz czerni jest dostępna także w tak żywych kolorach jak: energetyczna żółć, wyrazista fuksja, ożywczy turkus, stonowana zieleń lub neutralna biel. Doniczki nie tylko będą się ciekawie prezentowały, ale będziesz mogła także podpisać swój zielnik, co z pewnością ułatwi korzystanie z poszczególnych ziół.

Mini galeria zdjęciowa - inspiracja 1.
Mini galeria zdjęciowa - inspiracja 1.
Mini galeria zdjęciowa - inspiracja 2.
Mini galeria zdjęciowa - inspiracja 2.
Mini galeria zdjęciowa - inspiracja 3.
Mini galeria zdjęciowa - inspiracja 3.

Stwórz własną mini galerię zdjęciową

Jeśli zaglądasz na Pinteresta lub Instagrama to z pewnością zauważyłaś jak popularne są domowe galerie zdjęć. Umiejętnie zaaranżowane mogą stać się ciekawą dekoracją ściany. Zebrane w jednym miejscu na ścianie twoje ulubione zdjęcia, obrazy i grafiki naprawdę będą robić wrażenie. Zanim jednak rozpoczniesz mocowanie fotografii, sprawdź w jakim stanie jest ściana, która ma być tłem twojej galerii. Jeśli wymaga odświeżenia pomaluj ją wybranym kolorem do wnętrz lub nałóż specjalny efekt dekoracyjny, np. beton lub cristal z lśniącymi drobinkami brokatu. Wnętrze będzie wyglądało jeszcze bardziej efektownie. Starannie dobierz ramki – tutaj masz dużą dowolność, mogą być w różnych rozmiarach i stylach. Twoje już dawno straciły dawny blask? Możesz je w bardzo prosty sposób – użyj farby kredowej w spray’u, np. Jeger Chalky Spray. Błyskawicznie odnowisz ścienne dekoracje i to bez wcześniejszego szlifowania. Wystarczy, że rozpylisz farbę z odległości 15-20 cm i gotowe. Do wyboru masz aż siedem pięknych pastelowych kolorów. A jeśli chcesz, aby ramki były bardziej vintage, wystarczy że po 2 godzinach od wyschnięcia przetrzesz kolor papierem ściernym tworząc efekt przecierki.

Kolorowe akcesoria kuchenne - inspiracja 1.
Kolorowe akcesoria kuchenne - inspiracja 1.
Kolorowe akcesoria kuchenne - inspiracja 2.
Kolorowe akcesoria kuchenne - inspiracja 2.
Kolorowe akcesoria kuchenne - inspiracja 3.
Kolorowe akcesoria kuchenne - inspiracja 3.

Pomaluj drewniane akcesoria kuchenne

Zrób przegląd dodatków, które masz w domu i sprawdź, co jeszcze możesz odnowić na własną rękę. Takie domowe DIY zajmie ci niewiele czasu, za to efekt będzie wyjątkowy! Możesz zaangażować rodzinę lub zaprosić przyjaciół do wspólnej pracy, nie dość, że spędzicie czas w kreatywny sposób, to jeszcze zyskacie całkiem nowe rzeczy. Dobrym pomysłem jest odświeżenie drewnianych łyżek i łopatek, których używasz w kuchni. Jak to zrobić? To proste: zabezpiecz rączki łyżek taśmą malarską (oklej miejsce, do którego ma dochodzić farba), następnie używając pędzelka pomaluj farbą kredową Jeger Chalky Style. Po wyschnięciu pierwszej warstwy (łyżki susz w słoiku w pionie), nałóż kolejną, następnie odczekaj ok. 10 minut i delikatnie zdejmij taśmę. Odłóż do słoika, aby wyschły.

I gotowe! Teraz rozejrzyj się wokół…twoje wnętrze wygląda już bardzo wiosennie, prawda? 😊

Więcej inspiracji na: www.jeger.pl