Natura nigdy nie wychodzi z mody. W ciągu ostatnich lat na dobre zadomowiła się we wnętrzach, a trendy wnętrzarskie zdominowały nurty proekologiczne i bliskie przyrodzie. I jest to jak najbardziej zgodne z naszą naturą! 😉 Uwielbiamy sięgać po drewno, wiklinę, rattan, bambus, jutę i len. Ty także? Jeśli tak jak my nie możesz obyć się we wnętrzu bez naturalnych surowców, spodoba ci się ta metamorfoza wiklinowej szafki.


Wiklina jest zarazem lekka i wytrzymała, a jednocześnie dość elastyczna i przede wszystkim ekologiczna. Nadaje się więc idealnie do wystroju wnętrza – nadaje mu klimat domowej przytulności, ociepli każde pomieszczenie. Jej naturalny kolor świetnie wpisuje się w różne aranżacje, ale jeśli chcesz dodać wiklinowym meblom jeszcze więcej lekkości i świeżości – możesz je przemalować. 😊 Jasne, wiklinowe meble i dodatki będą świetnie współgrały ze stylem skandynawskim, minimalistycznym i shabby chic. My sięgnęliśmy po rozbielony kolor z palety Renocolor o tajemniczej nazwie ulotnej Mgły. Ale nasza przeróbka wcale mglista nie jest – poszła szybko i sprawnie, a efekt? Sam/a oceń!

To ci się przyda

Chcesz coś przerobić, odświeżyć, ale po spojrzeniu na listę potrzebnych produktów i akcesoriów, ochota i siły cię opuszczają? Nie masz na to patentu i licencji na malowanie? 😉 Spójrz na naszą listę – potrzebujesz tylko jednej farby i dwóch akcesoriów. Niewiele prawda?

farba renowacyjna Renocolor kolor Mgła
– pistolet malarski
– opcjonalnie pędzel syntetyczny i wałek z mikrofibry

Przyda Ci się Renocolor Jeger.
Przyda Ci się Renocolor Jeger.
Przygotuj odpowiednio szafkę.
Przygotuj odpowiednio szafkę.
Odtłuść i odpyl powierzchnię.
Odtłuść i odpyl powierzchnię.

Dobrze zacznij

Aby dobrze zacząć, najpierw odpowiednio przygotuj powierzchnię szafki. Skorzystaj ze szlifierki oscylacyjnej i papieru ściernego. Wygładź wszystkie nierówności na powierzchni. Całość odpyl i odtłuść za pomocą benzyny ekstrakcyjnej.

Za pomocą moskitiery oczyść produkt.
Za pomocą moskitiery oczyść produkt.
Do farby dolej zimnej wody.
Do farby dolej zimnej wody.
Moc silnika ustaw na max.
Moc silnika ustaw na max.

Użyj pistoletu malarskiego

Przygotuj farbę do aplikacji agregatem malarskim. Za pomocą moskitiery przeczyść produkt, a następnie do opakowania o pojemności 0,5 l dolej około 100-150 ml zimnej wody, całość dokładnie wymieszaj. Moc silnika ustaw na max, dla podajnika farby zastosuj ustawienia indywidualne. Zaaplikuj dwie cienkie warstwy produktu. Pamiętaj, aby pomiędzy malowaniem warstw, pozostawić farbę do wyschnięcia na około 2-4 godziny. Czas schnięcia zależy od chłonności podłoża i temperatury w pomieszczeniu.

Efekt końcowy nr 1.
Efekt końcowy nr 1.
Efekt końcowy nr 2.
Efekt końcowy nr 2.
Efekt końcowy nr 3.
Efekt końcowy nr 3.

I po wszystkim! Teraz twoja nowa szafka może już królować we wnętrzu. Na jakim tle będzie się prezentować najlepiej? My zdecydowaliśmy się na jasne, w duchu minimalizmu, ale wybór należy do ciebie! 😊