Co można zrobić ze zwykłej bambusowej miski, która nie nadaje się już do użycia w typowy sposób? Świetnym pomysłem jest stworzenie własnej lampki, której podstawką będzie właśnie taka miska. To nie tylko dobry sposób na dodanie osobistego akcentu do wnętrza, ale także gwarancja, że będziesz mieć unikalny przedmiot, niedostępny w sklepach.


Dlatego nie czekaj i wykorzystaj swoją kreatywność do stworzenia takiej właśnie lampki! Jeśli chcesz możesz wybrać miskę o interesującym wzorze lub kształcie, dopasowując ją do swojego gustu i stylu. Już nieraz pisaliśmy, że DIY to również świetny sposób na recykling. Możesz wykorzystać starą miskę, która inaczej trafiłaby do śmieci, i dać jej nowe życie w postaci oryginalnej i funkcjonalnej lampy. Taki przedmiot będzie pięknym elementem dekoracyjnym twojego domu – możesz umieścić lampkę na półce, stoliku nocnym, biurku, aby wprowadzić ciepłe i przytulne światło do pomieszczenia.
A co najważniejsze, zrobienie czegoś samodzielnie daje ogromną satysfakcję twórczą, przekonaj się!

To Ci się przyda.
To Ci się przyda.
Zrób otwór w dnie misy.
Zrób otwór w dnie misy.
Wyszlifuj dokładnie powierzchnię.
Wyszlifuj dokładnie powierzchnię.

To ci się przyda

Lakierobejca Natur nr 8
– Klosz do lampy
– Bambusowa miska
– Otwornica do drewna
– Papiery ścierne o gradacjach: 80-320
– Benzyna ekstrakcyjna
– Ściereczka z mikrofibry

Odpyl i odtłuść misę.
Odpyl i odtłuść misę.
Lakierobejca Natur Jeger.
Lakierobejca Natur Jeger.
Pomaluj misę dwa razy.
Pomaluj misę dwa razy.

Przygotuj miskę do metamorfozy

Pracę nad nową lampką zacznij od wywiercenia w misie odpowiedniego otworu na klosz. Użyj otwornicy do drewna. Następnie dokładnie wyszlifuj całą powierzchnię przy pomocy papierów ściernych od gradacji 80-320. Pamiętaj, aby zrobić to uważnie i całkowicie pozbyć się warstwy starego lakieru zabezpieczającego. Szlifowaną powierzchnię dokładnie odpyl i odtłuść benzyną ekstrakcyjną.

Nadmiar lakierobejcy usuń ściereczką z mikrofibry.
Nadmiar lakierobejcy usuń ściereczką z mikrofibry.
Efekt końcowy 1.
Efekt końcowy 1.
Efekt końcowy 2.
Efekt końcowy 2.

Pomaluj powierzchnię Lakierobejcą Natur

Kiedy powierzchnia jest odpowiednio przygotowana, nanieś na nią dwie cienkie warstwy Lakierobejcy Natur. Ten produkt przyciemni kolor drewna bambusowego, dodając mu głębi. Pamiętaj, aby dokładnie rozprowadzić produkt na powierzchni misy, nadmiar Lakierobejcy ściągnij miękką szmatką z mikrofibry.

Efekt końcowy 3.
Efekt końcowy 3.
Efekt końcowy 4.
Efekt końcowy 4.
Efekt końcowy 5.
Efekt końcowy 5.

Nową lampkę postaw na stoliku kawowym lub komodzie – w takim miejscu będzie zarówno praktycznym oświetleniem, jak i stylowym elementem dekoracyjnym. Wybierz miejsce, które będzie najlepiej odpowiadać twoim celom, stylowi i funkcjonalności. 🙂