Kwietnik w postaci niewielkiego stołka pozwoli ci nie tylko zaoszczędzić miejsce we wnętrzu, ale i dodać mu uroku. Mały taboret jest bardzo praktycznym meblem – stołek z kwietnikiem można łatwo przenieść w dowolne miejsce w domu lub na tarasie. To umożliwia szybką zmianę aranżacji i eksponowanie roślin w różnych częściach pomieszczenia. Jeśli masz w domu stary taboret możesz go w prosty sposób odnowić. Zobacz, jakie to proste!


Kwietnik w formie stołka nie tylko pięknie wygląda, ale również pozytywnie wpływa na samopoczucie, tworząc przyjemną atmosferę. Rośliny mają zdolność oczyszczania powietrza, a ich zieleń działa relaksująco i uspokajająco. To może być szczególnie ważne w miejscach, w których chcesz się zrelaksować i odprężyć.

To Ci się przyda.
To Ci się przyda.
Przeszlifuj drewno papierem ściernym.
Przeszlifuj drewno papierem ściernym.
Odpyl i odtłuść powierzchnię.
Odpyl i odtłuść powierzchnię.

To ci się przyda

– Emalia do drewna i metalu kolor 0485
– Wałek z mikrofibry
– Papier ścierny o gradacji 180
– Benzyna ekstrakcyjna
– Ściereczka z mikrofibry

Emalia do drewna i metalu Jeger.
Emalia do drewna i metalu Jeger.
Pomaluj dwa razy.
Pomaluj dwa razy.
Użyj wałka z mikrofibry.
Użyj wałka z mikrofibry.

Przygotuj powierzchnię do malowania

Pracę zacznij od przygotowania podłoża. W pierwszej kolejności starannie przeszlifuj powierzchnię papierem ściernym o gradacji 180. Sprawdź, w jakim stanie jest stara powłoka. Jeśli się łuszczy lub jest uszkodzona, to przed malowaniem musisz ją usunąć. Zeszlifuj siedzisko i nogi stołka do surowego drewna – dzięki temu nowa farba będzie miała dobrą przyczepność. Następnie dokładnie odpyl i odtłuść powierzchnię używając benzyny ekstrakcyjnej i miękkiej ściereczki z mikrofibry.

Efekt końcowy 1.
Efekt końcowy 1.
Efekt końcowy 2.
Efekt końcowy 2.
Efekt końcowy 3.
Efekt końcowy 3.

Pomaluj stołek Emalią do drewna i metalu

Kiedy powierzchnia jest czysta i sucha możesz przejść do kolejnego kroku, czyli malowania. Nanieś wałkiem z mikrofibry dwie cienkie warstwy Emalii do drewna i metalu – ten produkt jest łatwy w aplikacji i szybko schnie. Na powierzchni tworzy powłokę odporną na uszkodzenia mechaniczne, co w przypadku takiego mebla jak taboret jest bardzo istotne. Czas schnięcia jednej warstwy to ok. 2 godziny.

I już po renowacji! Teraz możesz zająć się najprzyjemniejszym etapem pracy, czyli aranżacją nowego kwietnika. Zastanów się, jakie rośliny chcesz na nim umieścić. Możesz wybrać rośliny doniczkowe o różnych wysokościach i kształtach liści, które będą dobrze współgrać ze stylem wnętrza. Równie pięknie będą wyglądać cięte kwiaty, które dodadzą wnętrzu koloru i świeżości. Śmiało eksperymentuj i dostosuj kompozycję do swoich własnych preferencji i stylu wnętrza. Baw się i ciesz się pięknem roślin w swoim domu!