Jednorazowe drewniane sztućce to dobra alternatywa dla tych wykonanych z plastiku. Jeśli często zamawiasz jedzenie z dowozem, to na pewno nazbierałaś/eś ich całkiem pokaźną ilość. Wprawdzie w domu nie zawsze mogą spełniać swoją podstawową funkcję, ale mamy na nie świetny sposób. 😉 To unikatowy wazon, który możesz wykonać ze zwykłego słoika i drewnianych łyżeczek – całe przedsięwzięcie jest dziecinnie proste, a efekt rewelacyjny! Przekonaj się! 🙂

To Ci się przyda.
To Ci się przyda.
Lakierobejca Natur Jeger.
Lakierobejca Natur Jeger.
Zacznij od wygładzenia łyżeczek
Zacznij od wygładzenia łyżeczek

Wazony są ostatnio bardzo popularne. W sklepach marek, oferujących produkty wyposażenia wnętrz znajdziesz naprawdę spory wybór – zarówno, jeśli chodzi o kształty, jak i kolory. Ale po co kupować, skoro najpiękniejszy i jedyny w swoim rodzaju wazon możesz zrobić samodzielnie! Zobacz, jak powstał zachwycający przedmiot z niepozornych drewnianych łyżeczek – wykonany z naturalnych materiałów o unikatowej fakturze, przyciąga wzrok. My wybraliśmy do przerobienia niewielki, okrągły słoik, ale jeśli spodobał ci się inny kształt i wielkość – śmiało eksperymentuj! W DIY nie ma sztywnych zasad – liczy się pomysł i chęć działania. 🙂 Taki wazonik będzie świetną ozdobą pomieszczeń urządzonych w naturalnym, minimalistycznym klimacie lub w stylu eklektycznym czy boho. Zresztą możesz udekorować nim każde wnętrze – wszystko zależy od ciebie. 🙂

Przytnij pomalowane łyżeczki.
Przytnij pomalowane łyżeczki.
Do klejenia użyj kleju na gorąco.
Do klejenia użyj kleju na gorąco.
Przymocuj łyżeczki do słoika.
Przymocuj łyżeczki do słoika.

To ci się przyda

Aby wykonać ten wazonik nie potrzebujesz wiele. Wystarczy dosłownie kilka rzeczy i jeden produkt z oferty Jeger.
– Stary nieużywany słoik
Lakierobejca Natur nr 8
– Drewniane łyżeczki
– Papier ścierny o gradacji 320
– Klej na gorąco
– Ściereczka z mikrofibry

Efekt końcowy 1.
Efekt końcowy 1.
Efekt końcowy 2.
Efekt końcowy 2.
Efekt końcowy 3.
Efekt końcowy 3.

Krok 1. Przygotuj materiały do wykonania wazonu

Zacznij od delikatnego wygładzenia drewnianych łyżeczek – do tego celu użyj papieru ściernego o gradacji 320. Następnie dokładnie odpyl i odtłuść szlifowaną powierzchnię.

Efekt końcowy 4.
Efekt końcowy 4.
Efekt końcowy 5.
Efekt końcowy 5.
Efekt końcowy 6.
Efekt końcowy 6.

Krok 2. Pomaluj Lakierobejcą Natur

Na wygładzoną powierzchnię zaaplikuj dwie cienkie warstwy Lakierobejcy Natur. Produkt nanieś miękką ściereczką z mikrofibry. Pamiętaj, aby zachować odpowiedni czas schnięcia.

Krok 3. Udekoruj łyżeczkami

Kolejny krok to przymocowanie łyżeczek do słoika. Najpierw odpowiednio przytnij pomalowane łyżeczki. Następnie przyklej je do słoika klejem na gorąco.