Myślisz, że marmur wygląda dobrze tylko w luksusowych wnętrzach? Czas skończyć z tym stereotypowym podejściem! To prawda – dawniej kojarzył się głównie z pałacowym przepychem, zdobiąc rezydencje tych najbogatszych, ale dziś projektanci rzucają nowe światło na jego wykorzystanie. W tym roku marmur króluje w wnętrzach w nieco innym wydaniu. Przekonaj się, że elegancki efekt marmuru świetnie wpisuje się nie tylko w klasyczne, ale także nowoczesne, designerskie przestrzenie. Jeśli nie możesz sobie pozwolić na prawdziwy kamień, wypróbuj efekt marmuru, który doskonale go naśladuje.


Marmur udomowiony

Marmur był wykorzystywany we wnętrzach już w antycznej Grecji i Rzymie i do dziś traktowany jest jako wytworny materiał, utożsamiany głównie z bogactwem. Stąd może obawa przed wprowadzaniem go do wnętrz, mimo że to obecnie jeden z gorących trendów 2019 roku. Okazuje się, że z jego udziałem możesz stworzyć naprawdę przytulne mieszkanie. Jeśli chcesz, żeby wyglądał bardziej „domowo”, przełam go stonowanymi szarościami lub beżami. A może zależy ci na bardziej przytulnym klimacie z nieoczywistą nutą etno? Zestaw go z drewnem i dużą ilością tkanin, które „zmiękczą” wizualny odbiór marmuru. Po głowie chodzi ci coś bardziej na czasie? Nowoczesnym połączeniem będzie duet marmurowej faktury z butelkową zielenią – wygląda naprawdę wyraziście.

Inspiracja - 1.
Inspiracja - 1.
Inspiracja - 2.
Inspiracja - 2.
Inspiracja - 3.
Inspiracja - 3.

Efekt naturalnego kamienia

Nie ma co ukrywać, prawdziwy marmur nie należy do najtańszych materiałów wykończeniowych. Nie martw się – świetną alternatywą dla naturalnego kamienia jest efekt polerowanego marmuru Stiuk z oferty Jeger, który doskonale oddaje jego niesamowitą fakturę. Bez najmniejszego problemu zastosujesz go na ścianie w salonie, kuchni czy sypialni. I co ważne, metamorfozę przeprowadzisz samodzielnie i to w jeden dzień. Brzmi całkiem zachęcająco prawda? No to do dzieła!

Inspiracja - 4.
Inspiracja - 4.
Inspiracja - 5.
Inspiracja - 5.
Inspiracja - 6.
Inspiracja - 6.

Rozprowadź wałkiem podkład

Aby zacząć pracę potrzebujesz dwóch narzędzi: wałka i pacy. Do polerowania przyda się także ściereczka z mikrofibry. Zacznij od nałożenia podkładu pod farby dekoracyjne Jeger – pamiętaj, że powierzchnia musi być czysta, sucha, odpylona i odtłuszczona. Podkład aplikuj zgodnie z instrukcją na opakowaniu, używając miękkiego wałka z mikrofibry. Pozostaw do wyschnięcia na ok. 4 godziny. Jeśli planujesz malować jasnym kolorem, nałóż dwie warstwy podkładu.

Nałóż pacą efekt dekoracyjny Stiuk

Przed nałożeniem efekt dokładnie wymieszaj. Pamiętaj, aby nie rozcieńczać produktu, jest gotowy do użycia. Zastosuj pacę wenecką i nałóż cienką warstwę. Ten efekt dekoracyjny aplikuj małym fragmentami, rozprowadzaj w różnych kierunkach na krzyż. Następnie lekko wygładź, a po 3-10 minutach zwilż pacę wodą i starannie wygładź powierzchnię. Odczekaj 2 godziny i nałóż drugą warstwę w taki sam sposób. Po ok. 2 godzinach ściana powinna być sucha – wypoleruj ją za pomocą ściereczki z mikrofibry.

Nasza rada: Jeśli używasz więcej niż jednego opakowania produktu, pamiętaj by wymieszać zawartość wszystkich trzech opakowań razem. Tym sposobem uzyskasz jednolity odcień. Zanim wykonasz efekt na całej ścianie, zrób test na niewielkiej powierzchni.

Jeśli chcesz zobaczyć aplikację na żywo i dowiedzieć się więcej na temat produktu zapraszamy do obejrzenia video.