Ozdobne efekty ścienne cieszą się już od kilku sezonów dużą popularnością. Przede wszystkim dlatego, że świetnie naśladują naturalne materiały, a jednocześnie metamorfoza ścian z ich użyciem wymaga dużo mniejszych nakładów finansowych. Kolejny argument to łatwość użycia – nie wymagają angażujących i czasochłonnych remontów, a z ich aplikacją poradzić może sobie każdy. W zależności od swoich upodobań możesz wybrać efekt, naśladujący beton architektoniczny, naturalny kamień, fakturę piasku, metal lub mieniący się drobinkami brokatu. Poznaj bestsellery wśród efektów z oferty Jeger i sprawdź, jak zrobić tynki ozdobne.


Beton dekoracyjny. Industrialny akcent w twoim domu

W projektowaniu nowoczesnych wnętrz niesłabnącym zainteresowanie cieszy się beton architektoniczny i efekty, które doskonale go imitują jak Jeger Beton, Loft Beton czy Beton Design. Jeśli jesteś zwolennikiem minimalizmu i wystrzegasz się kolorowych ścian wewnętrznych, to rozwiązanie będzie w sam raz dla ciebie. Jeśli zależy ci na odnowieniu podłóg lub blatów roboczych, użyj efektu Loft Beton. To gęsta masa dekoracyjna, która po nałożeniu na wybrany rodzaj podłoża świetnie naśladuje naturalny beton. Jeśli zastosujesz odpowiednią technikę aplikacji, możesz osiągnąć efekt przecierki i przenikających się kolorów. Ten rodzaj tynku ozdobnego wprowadzi do wnętrza loftowy nastrój. Jak zrobić tynk dekoracyjny? Najlepiej zapoznać się z instrukcją producenta i filmikiem instruktażowym na www.jeger.pl, na którym krok po kroku zobaczysz aplikację produktu.

Jeger Beton
Jeger Beton
Jeger Beton Design
Jeger Beton Design
Jeger Loft Beton
Jeger Loft Beton

W loftowym klimacie, ale z metalicznym połyskiem

Wśród różnego rodzaju tyków ozdobnych są również efekty dekoracyjne z metalicznym połyskiem, jak Industrial, Loft Metal czy Metal Perle. Dzięki nim również uzyskasz pofabryczny klimat. Pierwszy to efektowna dekoracja ścian, która nadaje powierzchni delikatnie metalizującą powłokę. Produkt jest łatwy w użyciu – wystarczy, że przed nałożeniem pomalujesz ścianę farbą Jeger Color Paint, a następnie za pomocą pacy nałożysz masę dekoracyjną. Z kolei stosując Jeger Loft Metal nadasz ścianom wygląd metalizowanego czarnego betonu. Szlachetna, metalizująca powierzchnia świetnie współgra z dodatkami ze szkła i drewna. Decydując się na ten efekt musisz użyć dwóch uzupełniających się produktów: masy Jeger Loft Metal i Jeger Loft Metal Metaliza – specjalnej, metalizującej warstwy, dostępnej w 6 kolorach. Jeśli zależy ci na metalicznej powierzchni, ale z rozświetlającym efektem, dobrym wyborem będzie Metal Perle. Wnętrzom o niewielkim metrażu doda przestronności – będą optycznie większe i pełne blasku. Do wyboru jest 6 świetlistych kolorów: złoty, jasny złoty, perłowy, srebrny, grafitowy i miedziany.

Jeger Loft Metal
Jeger Loft Metal
Jeger Metal Perle
Jeger Metal Perle

W stylu glamour

Uwielbiasz odważne, ale jednak klasyczne rozwiązania? Ciekawą propozycją będą farby dekoracyjne z efektem glamour, jak Cristal, Brillant, Elegance. To farby z drobinkami brokatu o rozświetlających właściwościach. Delikatne, świetlne refleksy rozjaśnią każde wnętrze i optycznie powiększą jego przestrzeń. Jeszcze kilka lat temu styl glamour kojarzony był głównie z przepychem, dziś zamiast barokowych aranżacji większą sławą cieszą się te bardziej klasyczne i nowoczesne. Pożądany efekt osiągniesz stosując właśnie któryś z wymienionych produktów.

Jeger Brilant
Jeger Brilant
Jeger Cristal
Jeger Cristal
Jeger Elegance
Jeger Elegance

W stronę natury

Jeśli marzysz o naturalnym wnętrzu, dobrym wyborem będzie wykończenie ścian wybranym rodzajem tynków ozdobnych, np. Stiukiem lub Trawertynem Wapiennym. Z kolei efekt delikatnego, rozwianego pustynnego piasku osiągniesz stosując farbę Jeger Sahara, która utworzy na ścianie finezyjne zjawisko pustynnych wydm i subtelnych powietrznych zawirowań. Zawarte w strukturze farby drobinki piasku, nadają malowanej powierzchni delikatny perłowy połysk. Z kolei tynki dekoracyjne Stiuk czy Trawertyn Wapienny wiernie oddają fakturę naturalnych kamieni: marmuru i trawertynu. Tynki ozdobne do wnętrz możesz stosować w każdym pomieszczeniu. Weź jednak pod uwagę, że taka dekoracja ściany jest bardzo wyrazista, dlatego aby nie przytłoczyć wnętrza, pamiętaj o umiarze. 😉 Zawsze możesz nałożyć go na jedną ścianę lub jej fragment.

Wyrazista struktura: farby i tynki strukturalne

Jeger Sahara
Jeger Sahara
Jeger Stiuk
Jeger Stiuk
Jeger Trawertyn
Jeger Trawertyn

Aby uzyskać na ścianie mocną, charakterystyczną strukturę możesz wypróbować wybraną farbę strukturalną lub tynk. Do wyboru masz aż 6 efektów: Baranek, Structur, które naśladują popularny efekt tzw. „baranka, Linea – efekt oryginalnych linii, Trawertyn Wapienny, który naśladuje naturalny kamień oraz Oxyd i Oxyd 3D – tynki strukturalne tworzące efekt prawdziwej rdzy. W ofercie jest także Onyks – niepowtarzalny, strukturalny efekt dekoracyjny do ścian z charakterystycznymi metalizującymi wżerami. Ma satynową, ziarnistą strukturę, która mieni się blaskiem nieregularnych form.
Szukając produktów w internecie warto wpisać w wyszukiwarkę frazy, dzięki którym wyszukasz sklepy ze swojej okolicy, np. „tynki dekoracyjne Wrocław”.

Jeger Baranek
Jeger Baranek
Jeger Linea
Jeger Linea
Jeger Oxyd
Jeger Oxyd