FARBY I EFEKTY DEKORACYJNE
Jeger Stiuk Mat

Opis produktu

Jeger Stiuk Mat to efekt dekoracyjny o charakterystycznym gładkim i delikatnym, matowym wykończeniu. Tworzy na ścianie subtelnie cieniowaną powłokę, naśladującą naturalny marmur. Będzie prawdziwą ozdobą wnętrz klasycznych i zabytkowych, a także nowoczesnych, utrzymanych w duchu minimalizmu – podkreśli ich charakter, wprowadzając do pomieszczeń nutę swobodnej elegancji. Idealny dla wszystkich, którzy poszukują oryginalnego efektu na ścianę w wyważonych proporcjach kolorystycznych.

Paletę kolorystyczną efektu Stiuk Mat tworzy pięć jasnych kolorów i jeden ciemny odcień.

JAK TO ZROBIĆ? To tylko 2 kroki

Potrzebujesz
tylko 2 narzędzi

Wałek do ścian
Wałek
+
Paca wenecka
Paca
1

Rozprowadź wałkiem podkład

Na czystą, suchą, odpyloną i odtłuszczoną ścianę nałóż wałkiem z mikrofibry Jeger Podkład pod farby dekoracyjne. Zostaw do wyschnięcia na ok. 4 godz. Pod jasne kolory zalecamy nałożyć dwie warstwy podkładu.

2

Nałóż pacą Jeger Stiuk Mat

Jeger Stiuk Mat dokładnie wymieszaj. Nie rozcieńczaj wodą. Nie mieszaj z innymi produktami. Nakładaj równomiernie cienką warstwę używając pacy weneckiej. Efekt nakładaj małymi fragmentami, rozprowadzając go ruchem krzyżowym, nieregularnie. Na powierzchni mogą się pojawić delikatne zgrubienia, które podkreślą rysunek efektu. Pozostaw do wyschnięcia na 4 godz.
Drugą warstwę nakładaj małymi fragmentami, rozprowadzając produkt we wszystkie strony, tak aby wypełnić wszystkie nierówności. Gdy materiał zacznie podsychać, zacznij delikatnie wygładza, dociskając pacę do powierzchni. Pozostaw do wyschnięcia na 2 godz. W razie konieczności nałóż trzecią warstwę. Nakładaj w temp. od +8°C do +25°C przy wilgotności względnej maks. 82%, unikaj przeciągów. Po zakończeniu prac narzędzia umyj ciepłą wodą.

Porady

W przypadku konieczności użycia więcej niż jednego opakowania produktu, przed nakładaniem wymieszaj zawartość wszystkich opakowań razem. W ten sposób uzyskasz jednolity odcień. Przed wykonaniem całości sprawdź efekt na niewielkiej powierzchni. Produkt przeznaczony do wnętrz.