FARBY I EFEKTY DEKORACYJNE
/Farby tablicowe/Jeger Farba Magnetyczna
Jeger Farba Magnetyczna

Opis produktu

Farba magnetyczna Jeger to jeden z najlepszych sposobów na zamianę dziecięcego pokoju w naprawdę niezwykłe miejsce. Kiedy zostanie użyta na ścianie, nie ma mowy o nudzie. Stworzona przez nią powierzchnia daje dziecku możliwość kreatywnych zabaw z pomocą magnesów. Jej idealnym uzupełnieniem jest farba tablicowa, która pozwala również na rysowanie kredą. Razem stworzą przestrzeń, w której jedynym ograniczeniem będzie tylko wyobraźnia. Farba magnetyczna Jeger znakomicie sprawdzi się także we wnętrzach komercyjnych. Może być stosowana w lokalach gastronomicznych, a także w biurach. Dzięki niezwykłym atutom pozwoli stworzyć wyjątkowo praktyczne, a przy tym estetyczne wykończenia.

Przed użyciem efektu magnesowego warto zastosować podkład Jeger Deco Primer. Całkowity czas schnięcia farby magnetycznej to 24h.

 

JAK TO ZROBIĆ? To tylko 3 kroki

Potrzebujesz
tylko 1 narzędzie

Wałek do ścian
Wałek

+papier ścierny
i dodatkowy wałek
do wykończenia

1

Rozprowadź wałkiem Deco Primer

Dekorowaną powierzchnię lekko przeszlifuj i oczyść, a następnie nałóż Jeger Deco Primer. W przypadku nieprzylegających podłoży (np. szkło, pvc itp.) nałóż Jeger Special Primer. Pozostaw do wyschnięciana na ok. 3-4 h.

2

Nałóż Farbę Magnetyczną

Na dekorowaną powierzchnię nałóż obficie warstwę farby magnetycznej.
Przed użyciem dokładnie ją wymieszaj. Nie rozcieńczaj i nie mieszaj z innymi produktami. Następnie w odstępach 2h, nałóż kolejne dwie warstwy. Po ok. 6h wyrównaj powierzchnię papierem ściernym. Powłoka nadaje się do użytku po 24h. Siła warstwy magnetycznej zależna jest od siły użytych magnesów i grubości warstwy farby.

3

Zastosuj wybrane wykończenie

Jeśli powierzchnia ma spełniać jedynie funkcję magnetyczną, po wyschnięciu nanieś dowolną farbę do wnętrz lub Jeger Lakier Extra Mat do Farby Magnetycznej i Masy Magnetyczno-tablicowej. Jeśli chcesz uzyskać powierzchnię, po której dodatkowo będzie można pisać kredą - po wyschnięciu nanieś Jeger Deco Primer, a następnie Jeger Farbę Tablicową.

Porady

W przypadku konieczności użycia więcej niż jednego opakowania produktu, przed nakładaniem wymieszaj zawartość wszystkich opakowań razem. Przed wykonaniem całości sprawdź efekt na niewielkiej powierzchni. Produkt przeznaczony jest do wnętrz.

Jak zrobić domowy pinboard? Maluj farbą magnetyczną!

Farby magnetyczne są bardzo praktyczne – dzięki nim zmienisz zwykłą ścianę w przestrzeń kreatywnej zabawy. Na pomalowanej farbą magnetyczną powierzchni stworzysz galerię zdjęciową, domowy pinboard lub co tylko sobie wymarzysz. I co ważne ścianę możesz ozdabiać przyczepiając zdjęcia i prace plastyczne bez użycia gwoździ, pinezek czy kleju. Sprawdź, jak malować farbą magnetyczną, by uzyskać zadowalający efekt.

Jaka farba sprawdzi się u Ciebie?

Farbą magnetyczną możesz malować dowolne powierzchnie, zarówno ścian, jak i mebli. Nie ma ona przykrego zapachu i sprawdzi się w każdym pomieszczeniu: salonie, kuchni, pokoju dziecięcym, biurze lub restauracji. Można je stosować samodzielnie lub jako podkład pod dowolną farbę do wnętrz albo lakier, np. Jeger Extra Mat. A jeśli chcesz uzyskać powierzchnię, po której dodatkowo będzie można pisać kredą – po wyschnięciu magnetycznej farby nałóż podkład, a następnie farbę tablicową. Tym sposobem uzyskasz efekt farby magnetycznej tablicowej. Produkt dostępny jest w kolorze czarnym, ale nie oznacza to, że Twoja tablica magnetyczna musi być utrzymana w tej właśnie barwie. W prosty sposób możesz zmienić jej czarny kolor na jaki tylko chcesz, wybierając odpowiednią farbę nawierzchniową lub tablicówkę (dostępną w 6 kolorach).

Przygotuj miejsce pracy i ścianę

Zanim zaczniesz realizować swoje zadanie, dokładnie zabezpiecz podłogę, meble i inne przedmioty, które znajdują się w pobliżu malowanej powierzchni. Jeśli Twoja tablica ma mieć jakiś konkretny kształt, np. prostokąta, użyj taśmy malarskiej, aby wyznaczyć jej krawędzie. To zabezpieczy także resztę ściany przed nieestetycznymi zabrudzeniami. Następnie lekko przeszlifuj i oczyść dekorowaną powierzchnię, nałóż podkład – Jeger Deco Primer. Odczekaj 3-4 godziny aż wyschnie.

Nałóż farbę magnetyczną

Aplikacja magnetycznej farby to nic trudnego, z powodzeniem całą pracę wykonasz samodzielnie. Wystarczy, że będziesz kierował się kilkoma prostymi zasadami i oczywiście instrukcją od producenta. Przed użyciem dokładnie wymieszaj farbę magnetyczną, tak aby zawarte w niej opiłki żelaza połączyły się z resztą składników. Przed wykonaniem całości zrób test i sprawdź efekt na małej powierzchni. Następnie za pomocą wałka nałóż obficie warstwę farby na dekorowaną powierzchnię. Pozostaw na 2 godziny do wyschnięcia i aplikuj kolejne dwie warstwy, także w 2-godzinnych odstępach. Po ok. 6 godzinach wyrównaj powierzchnię papierem ściernym. Ściana z magnesem nadaje się użytku po 24 godzinach. Pamiętaj, że siła magnetycznej farby zależy od grubości warstwy i mocy używanych magnesów.

Jeśli chcesz, aby twoja tablica była kolorowa, pomaluj ją podkładem, a następnie dowolnym kolorem farby do wnętrz lub tablicowej. Jeżeli powierzchnia ma spełniać jedynie funkcje magnetyczne wystarczy, że zabezpieczysz ją specjalnym lakierem.