Lakiery do mebli 

39,95 zł
Jeger Chalky Lakier to bezbarwny i zmywalny lakier do powierzchni dekorowanych farbą kredową Jeger Chalky Style. Zapewnia niezawodną ochronę pomalowanych mebli, elementów dekoracyjnych i boazerii. Tworzy na powierzchni dekoracyjne, matowe wykończenie. Wydajność +- 10 m²

39,50 zł
Jeger Chalky Lakier to szybkoschnący, bezbarwny, błyszczący lakier w sprayu na bazie wody. Zalecany do stosowania na farby kredowe Jeger.

39,50 zł
Jeger Chalky Lakier to specjalny, bezbarwny, szybkoschnący lakier akrylowy w sprayu. Zalecany do stosowania na farby kredowe Jeger.

Jaki lakier wybrać do malowania mebli? Oto kilka wskazówek

Właściwie dobrany lakier do mebli zabezpieczy je przed uszkodzeniami, wilgocią, a także sprawi, że zachowają świetny wygląd przez długi czas. Ponadto pomoże wzmocnić efekt farby i wystylizować mebel. To jaki produkt będzie najlepszy zależy od jego przeznaczenia i rodzaju materiału, z jakiego są wykonane. Kluczowe jest także to, jaki styl Ci się podoba i jaki efekt chcesz uzyskać. Sprawdź, jaki lakier do mebli wybrać i na jakich powierzchniach go stosować.

Wybierając preparat kieruj się tym, jak i gdzie będzie użytkowany dany mebel. Inny preparat sprawdzi się do mebli, które stanowią Twoje domowe wyposażenie, a inny do mebli ogrodowych.

Zobacz więcej
 • Matowy czy satynowy efekt?

  Zarówno profesjonaliści, jak i domowi majsterkowicze, sięgają najczęściej po lakiery akrylowe do drewna. Dlaczego? Te lakiery do mebli są łatwe w użytkowaniu, nie są toksyczne – mają neutralny zapach, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, by stosować je podczas obecności domowników. Możesz go użyć zarówno do surowego drewna, aby podkreślić jego naturalne piękno, jak i pomalowanego farbą akrylową lub farbą kredową.. W zależności od tego, jaki efekt Cię interesuje możesz wybrać matowe lub satynowe wykończenie. Zależy Ci, aby porządnie zabezpieczyć drewniane meble, utrwalić kolor farby, ale chcesz uniknąć efektu połysku? Sprawdzi się zmywalny i bezbarwny lakier do drewna – Jeger Extra Mat . Pomalujesz nim meble, wszelkie elementy dekoracyjne lub boazerię – skutecznie zabezpieczy powierzchnię przed wodą i plamami. Jeśli wolałbyś delikatne satynowe wykończenie, które odbija światło od mebla, odpowiedni będzie satynowy lakier do mebli drewnianych. Powierzchnia pomalowanych nim przedmiotów jest odporna na ciepło i ścieranie, a także na plamy po wodzie, kawie itp.

 • Lakier na wysoki połysk? Dlaczego nie

  Uwielbiasz meble na wysoki połysk? Z pewnością masz w domu mebel, który czasy świetności ma już dawno za sobą. Zamiast wystawiać go na śmietnik, bądź eco friendly i po prostu go przemaluj. A następnie zabezpiecz lakierem do mebli Jeger Wysoki Połysk , który nadaje powierzchniom efekt ultra połysku. Lakierowanie mebli drewnianych to nic trudnego – wystarczy na suchą powierzchnię mebla nanieść warstwę produktu za pomocą wałka. Najlepiej malować dwukrotnie. Lakier tworzy warstwę, która jest odporna za uszkodzenia, odpryski i zabrudzenia – całkowitą odporność lakier do mebli Wysoki Połysk uzyskuje po około miesiącu od aplikacji.

 • Lakier na farby kredowe – tradycyjny czy w sprayu?

  Odnowiłeś meble farbą kredową i nie wiesz, jak je zabezpieczyć? Możesz sięgnąć po lakier do mebli dedykowany dla tego typu farb. Dostępny jest w tradycyjnej puszce i w formie sprayu – w wersji matowej i błyszczącej . Wszystkie warianty są bezbarwne, zmywalne i wyprodukowane na bazie wody, dzięki czemu nie mają drażniącego zapachu i są przyjazne dla środowiska. Lakiery Chalky sprawdzą się niemal na wszystkich powierzchniach – drewnianych, metalowych, ceramicznych, szklanych, a także na płótnie oraz styropianie. Ponadto chronią i impregnują malowane powierzchnie, dobrze zachowują swój pierwotny, neutralny kolor – nie żółkną ani nie bledną. Istotne jest także to, że są w pełni bezpiecznie i bez obaw możesz nimi lakierować zabawki lub mebelki dziecka.

 • Czym zabezpieczyć meble ogrodowe?

  Jeśli właśnie przygotowujesz się do sezonu letniego i odświeżasz meble ogrodowe, zabezpiecz je specjalnym lakierem do drewna na zewnątrz. Sprawdzi się lakierobejca do drewna lub lazura , (można je stosować, zarówno wewnątrz pomieszczeń, jak i na zewnątrz) – z powodzeniem zastąpią impregnat i produkt barwiący. Skutecznie zabezpieczą i zaimpregnują powierzchnię, podkreślając rysunek słojów drewna i zachowując jego naturalny wygląd. Chcesz pomalować stare drewno? Oczyść powierzchnię z zanieczyszczeń, pyłów i wszelkich pozostałości. Zeszlifuj starą, przebarwioną warstwę, tak by uzyskać naturalny kolor drewna. Następnie usuń wszelkie grzyby i pleśnie za pomocą specjalnych środków, przemyj czystą wodą i pozostaw do całkowitego wyschnięcia. Pamiętaj, aby zawsze postępować zgodnie z instrukcją producenta podaną na opakowaniu – unikniesz przykrych niespodzianek.